תיווך בין
הילד ולמורים

ראייה ותכלול
הוליסטי של הילד

פרקטיקת תיווך בין הילד למורים האחרים

הזדהות עם הילד ואמפתיה לקושי שלו אל מול מורים אחרים, יצירת הרגשה בטוחה לילד שהמחנכת איתו ולצידו ועזרה בתקשורת מול המורים.

מטרות:

התאמה לגילאים:

כל הגילאים

מתי בשנה:

כל השנה, על פי צורך

איך מתבצע?

כאשר מתעורר קושי בין תלמיד למורה מקצועי או לאיש הצוות החינוכי, המחנכת תקשיב לרגשותיו ולצרכיו של התלמיד, תתחבר לחוויה בה הוא נמצא ותכיל את הקושי שלו, באמצעות הקשבה פעילה וגילוי אמפתיה. הכלת הקושי והאתגר תתבצע תמיד לצד שמירה על כבוד המורה האחר, על גבולות ועל חוקי בית הספר. מטרת השיחה היא ליצור הרגשה של תמיכה בילד, לא הגנה מיידית או הצדקה חד צדדית של המורה העמית.

לאחר הבנת הבעיה והצורך של התלמיד, המחנכת תסייע לתלמיד לתקשר ולשוחח עם המורה ותלווה אותו בפתרון הבעיה, או תשוחח עם המורה עבורו. במסגרת השיחה תשקף לאיש הצוות את התחושות של התלמיד.

“שיחות אישיות זה הדבר שאני מנסה להקדיש לו את כל הזמן שלי. גם בזום בכל יום ראשון אין לי שיעורים, אלא אני עושה מפגש שיחות אישיות. אחת לחודש יש שיחה אישית עם כל ילד, במיוחד עכשיו בקורונה.

 (שירה, מחנכת כיתה ו’, בי”ס קדם, נוקדים)

“אני נותנת משימות או עבודה בקבוצות ותוך כדי השיעור יושבת עם ילדים לבד, זה זמן מצוין לשיחות אישיות ולדבר על דברים שחשובים להם ובוערים בהם. לפעמים אני חוקרת את הילדים בשיחות, מנסה לתקשר איתם דרך משחק, מנסה למצוא נקודה אישית שלו ולהתחבר אליו, כאילו להיות חברה שלו וגם מורה ולהכיר אותו דרך הכוחות שלו”.

(נדווה, מחנכת כיתה ב’, בי”ס נווה שלום, נווה שלום)

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן