רצף בין
שנות הלימוד

ראייה ותכלול
הוליסטי של הילד

פרקטיקת רצף בין שנות הלימוד - שיח בין מחנכות

מפגש בין המחנכת היוצאת למחנכת הנכנסת להעברת מידע על מצבם של התלמידים מבחינה לימודית, רגשית וחברתית. העברת המידע בין המחנכות חיונית ליצירת רצף חינוכי רב שנתי, תורמת רבות להיכרות של המחנכת הנכנסת עם תלמידי הכיתה ויוצרת הרגשת בטחון אצל התלמידים בתחילת השנה.

מטרות:

התאמה לגילאים:

כל הגילאים

מתי בשנה:

בסוף הקיץ, לפני תחילת השנה

איך מתבצע?

שיחה בין המחנכת היוצאת למחנכת הנכנסת, רצוי יחד עם הרכזת הפדגוגית או יועצת בית הספר. בשיחה יועבר למחנכת הנכנסת המידע על כל התלמידים בכל ההיבטים, באמצעות כלי תיעוד הידע בו השתמשה המחנכת, או לפי הנהוג בבית הספר. (להרחבה, כלים לריכוז ידע: קבצים שיתופיים לניהול ידע הכיתה, כלים ידניים לריכוז הידע על הכיתה, דוח מעקב על מענים)

.

עקרון שחשוב להכיר:

  • הדעות על שיחת “העברת מקל” בין מחנכות חלוקות, יש מחנכות שחושבות שהדבר הכרחי ונכון, ויש כאלו המעדיפות לא לדעת דבר על התלמידים.

    לצד הצורך ליצירת רצף חינוכי רב שנתי עבור התלמידים והיכרות עם צרכי התלמידים, יש יתרון גדול לתלמידים באפשרות להתחיל בכל שנה “דף חדש” ובאפשרות לשנות התנהגויות ולהשתפר.

    גם במידה והתנהלה שיחת העברת ידע על התלמידים, חשוב להגיע לכיתה בראש “נקי”, ללא דעות קדומות על הילדים המבוססות על מידע קודם. חשוב לתת לעצמך כמחנכת אפשרות להכיר את הילדים כפי שהם וכפי שאת רואה אותם, ולייצר הזדמנות אמיתית לחיבור לילדים.

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן