פינוקים ומחוות
קטנות

ראייה ותכלול
הוליסטי של הילד

פרקטיקת פינוקים ומחוות קטנות לילדים

פינוקים לילדים במהלך השנה הניתנים על ידי המחנכת בהפתעה, מחזקים את ההרגשה הטובה של הילדים בכיתה  ואת תחושת השייכות. הילדים מרגישים שרואים אותם, דואגים להם ומשקיעים בהם. הכוונה בפינוקים למחוות קטנות, אשר לא דורשות השקעה כספית גדולה מצד המחנכת, למשל מרק ביום חורף קר.

מטרות:

התאמה לגילאים:

כל הגילאים

מתי בשנה:

אחרי תחילת השנה, בהתאם לצורך

איך מתבצע?

מפעם לפעם, שבירת שגרה על ידי מחוות קטנות לילדים, ופינוק הילדים במשהו שהוא מעבר להתנהלות היומיומית. הכוונה היא לדברים שהם בהישג יד מבחינת המחנכת, ולא דורשים השקעה כספית גדולה.

מחוות קטנות לדוגמא:

  • מרק סיר חם ביום גשום
  • פינת תה/שוקו ועוגיות בכיתה
  • עפרון/טוש/כלי כתיבה אחר
  • סימניה

במידה ואפשר להשיג תקציב מבית הספר או מגורם מימון אחר, אפשר להרחיב את סוג המחווה (למשל: כובע עם סמל של הכיתה, ספר תמונות, יציאה לבילוי משותף).

“אתמול היה יום קר. אשתי הכינה סיר מרק ענק ועברתי אצל כל 24 התלמידים שלי עם כוסות מרק גדולות ושקדי מרק. היה כיף לראות אותם אחרי שעתיים לימוד בזום. היום עשיתי שוב סבב ביקורי בית אצל כולם. נתתי משהו אחר שקשור לט”ו בשבט.

תמיד כשאני מחנך  כיתות ה-ו, בתחילת כיתה ו’ אני עושה אצלי בבית “שבת כיתתית”. הם ישנים אצלי עם מזרונים ואוכל שהם מביאים לשבת שלמה. ונמצאים עם המשפחה שלי. זה יוצר גיבוש מדהים לכל השנה. עשיתי כבר 10 שבתות כאלה במשך השנים. זה שווה את זה”.

(אביב, מחנך כיתה ו’, בי”ס נועם אורות, נתיבות)

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן