מפגש ערב
משפחתי

קשר עם הורים

פרקטיקת מפגש ערב משפחתי בזום

מפגשים משפחתיים און ליין בהם לוקחת חלק כל המשפחה של התלמיד תורמים לחיזוק הקשר בין ההורים והצוות החינוכי, והם הזדמנות טובה למחנכת להכיר טוב יותר את התלמידים והמשפחות. המפגשים מהווים “שוברי שגרה” עבור התלמידים והוריהם בתקופת הלמידה מרחוק, על כל אתגריה.  

מטרות:

התאמה לגילאים:

כל הגילאים

מתי בשנה:

בתקופות של למידה מרחוק

איך מתבצע?

קיום מפגשי ערב און-ליין המתאימים לכל המשפחה. את המפגש יכולה להוביל המחנכת או דמות אחרת מצוות החינוך, וכן מתנדבים מתוך הורי הכיתה.  

את המפגשים אפשר לקיים במתכונת כיתתית, שכבתית או בית ספרית. מפגשים אלה צריכים להתקיים בתדירות נמוכה יחסית כך שתהיה ציפייה אליהם והם לא יהיו לעול על ההורים. המפגש צריך להיות קבוע ומפורסם מספר ימים לפני המפגש, כך שההורים יוכלו להתכונן ולהיות נוכחים בו. 

תוכן המפגשים צריך להיות מותאם לרב-גילאיות, מכיוון שמשתתפים בו הורים וילדים מגילאים שונים, תלמידי הכיתה ואחים. חשוב לבדוק ולהקפיד כי תוכן המפגשים יהיה מותאם לנוכחים בהם מבחינת יכולות ושלא ידגיש פערים בין המשפחות (למשל: יכולות שפתיות, ציוד בבית) ושהאווירה במפגש תהיה נעימה עבור כל המשתתפים.

רעיונות לתכנים למפגשים משפחתיים:

  • הקראת סיפור בהמשכים/ כל מפגש משפחה אחרת מקריאה סיפור
  • משימות משפחתיות
  • מסיבת ריקודים
  • ארוחת ערב ‘משותפת’
  • סדנת בישול
  • סדנת יצירה מדברים הזמינים שיש בבית

בזמן הסגר, מנהל בית הספר היה מקריא את הסיפור “כראמל”. היו נכנסים למעלה מ 40 ילדים, המשפחות, האחים, אוכלים ארוחת ערב עם הספר, מאפשר לילדים לצייר ציורים על הספר ולהראות את הציור, יש ילד שמספר מה היה בפרקים הקודמים. גם אני הייתי עולה לזום בזמן הזה וצופה בתלמידים. זאת הייתה הזדמנות לראות את המשפחות, אני לומדת על זה המון. אני נשארת אחרי זה לשיח של אחרי. ושומעת אותם מדברים על הספרים“.

(טובי, סגנית מנהל, בי”ס שכונתי שפירא, תל אביב)

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן