ליהנות
עם הילדים

ראייה ותכלול
הוליסטי של הילד

עקרון ליהנות עם הילדים

הנאה מהנוכחות עם הילדים יוצרת אווירה טובה, מחזקת את הקשר בין המחנכת לילדים, ומהווה גורם חשוב במוטיבציה של המחנכת לעבודה וביצירת רגשות חיוביים למפגש עם הילדים.

ליהנות מהנוכחות עם הילדים, לשחק איתם, לצחוק ולהשתטות. לעשות איתם דברים שהמחנכת אוהבת ולהכניס אותנטיות וחיבור אישי לכיתה ולמערכות היחסים עם התלמידים.

הכוונה היא בחיבור לילדים דרך תחומי עניין משותפים: כדורגל, ריקוד (למשל: סרטוני JUST DANCE ), האזנה למוסיקה, שיח על סדרות טלוויזיה ועוד. כמו כן, באמצעות אותנטיות, אנושיות, פתיחות וכנות עם הילדים, למשל באמצעות בדיחות, הומור וצחוק.

"אם אני פנויה בהפסקה אני אשחק איתם כדורגל, ואהיה איתם. אנחנו יוצאים פעם בשבועיים לימאות, לשיעור חתירה,  אני נמצאת איתם בשיעור – אני נכנסת איתם למים. אני רואה את עצמי כדמות שהיא חלק מההתנהלות היום יומית שלהם. 

להתחבר לעולם שלהם ואיפה שהם נמצאים. זה חלק גדול מלהיות איתם בקשר. אני יודעת מי אוהד איזה קבוצת כדורגל, ולפעמים אני משחקת עם זה. זה דרך בשבילי להראות להם שאני רואה אותם. למשל איזה ילד ביקש לשנות את השם שלו וקראתי לו "יאללה מכבי" כי הוא אוהד מכבי.  זה מעניין לראות את התגובה שלהם לאיך אני רואה אותם".

(רינה, מחנכת כיתה ה', בי"ס ניצנים, תל אביב)

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן