חתימת
הורים

קשר עם הורים

פרקטיקת חתימת הורים על תוצרי הילדים

כאשר ההורים מתבקשים לחתום על תוצרי למידה שונים של הילדים, הם הופכים להיות מעורבים ומעודכנים בתהליך הלמידה של ילדיהם. חתימת ההורים מאפשרת למורה לדעת כי ההורים מעודכנים בנעשה בכיתה ובלמידה של הילדים ובדרך זו מתחזקת האחריות המשותפת של ההורים, המחנכת והתלמיד.

מטרות:

התאמה לגילאים:

כיתות צעירות (א'-ג')

מתי בשנה:

לאורך כל השנה

איך מתבצע?

במקרים בהן ניתנת לתלמידים משימה לימודית הביתה, או המשך משימה שהחלה בכיתה, למשל: משימת כתיבה, מבחן, תרגול, משימת הערכה, מבקשים מההורים לחתום על התוצר. למחרת בבית הספר חשוב להקפיד ולבדוק את חתימות ההורים.

לחתימת ההורים חשיבות בשלושה היבטים:

  • התלמידים יודעים כי עליהם להראות ולשתף את ההורים בתוצר. גם כאשר מדובר בתוצר חיובי שהם גאים בו וגם כאשר מדובר על תוצר שהם אינם גאים בו. בדרך זו נוצר מקום לשיח בין הילד וההורים.
  • ההורים יודעים שיש תוצרים שחוזרים הביתה, שהם צריכים להסתכל, להגיב, ליצור שיח עם הילדים בעקבות הלמידה. ההורים יודעים מה מצבם של ילדם מבחינה לימודית לאורך שנת הלימודים ולא מחכים לאסיפת הורים כדי לקבל דיווח וכך בדרך זו יכולים להיות מעורבים בתהליך הלמידה.
  • המורה יכולה בדרך זו לדעת מי מהתלמידים משתף את ההורים ומי נמנע מכך. בהתאם היא יוצרת קשר עם ההורים לעדכון ולהמשך שיח. בנוסף, הימנעות מהצגת התוצרים להורים יכולה להעיד על מצוקה בתחומים אחרים, ועוזרת למחנכת באיתור הקשיים של הילד.

“מדי שבוע ההורים נדרשים לחתום על משימה של התלמיד, ההורים צריכים לתקן עם הילדים. אני מתעקשת שהם יתקנו בבית עם ההורים ולא בכיתה. ואז בימי ההורים אני לא מספרת להורים שום דבר חדש. הורה שמגיע ליום ההורים לא מופתע מדבריי.”

(איילת, מחנכת כיתה ב’, בי”ס אלומות, באר שבע)

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן