הערכה מילולית
ולא מספרית

ראייה ותכלול
הוליסטי של הילד

פרקטיקת הערכה מילולית ולא מספרית

הערכה מילולית מאפשרת למחנכת לראות את הילד בצורה הוליסטית ורחבה לכל ילד, להתייחס להיבטים ייחודים בכל אחד מהילדים ולהתאים את מדדי ההערכה בהתאם לכל ילד. בנוסף מאפשרת פתיחות ויוצרת הזדמנות לקרבה בין המחנכת לתלמידים. המילים יוצרות משמעות רבה יותר ממספרים. באמצעות הערכה מילולית יכולה המחנכת להכווין את התלמידים להתקדמות ולשיפור ביעדים ספציפיים.

מטרות:

התאמה לגילאים:

כל הגילאים

מתי בשנה:

במהלך השנה על משימות ויעדים מוגדרים, בצמתי הערכה מרכזיים ובסוף השנה

איך מתבצע?

הערכה מילולית מתבצעת בכמה רמות ומועדים:

  • הערכה ממוקדת ושוטפת על משימות לימודית: משוב מילולי במחברת התלמיד, על דפי משימות, על משימות שהוגשו ועוד. למשל: "אני רואה שאתה מנסה לכתוב בצורה ישרה, שים לב שאתה מתחיל באותיות גדולות ולאט לאט הן קטנות".
  • משפטי הערכה בתעודה לאור קריטריונים: למשל: "אתה מגלה יוזמה ואחריות באופן קבוע", "קריאתך שוטפת, מדויקת ואתה מתנדב בשמחה להקריא בכיתה את הטקסטים הנלמדים". "אתה מגלה עניין רב בשיעורי חשבון והנדסה ומרבה להשתתף בשיעורים".
  • כתיבה לתלמידים לאורך השנה: יכולה להתבצע באמצעות מחברת מקרבת, מחברת קשר או באמצעי תקשורת אחר. המחנכת תתייחס בצורה ממוקדת לתהליכים ואירועים שקרו באותו השבוע או בימים הרלוונטיים. (למשל: כתיבה לתלמידים אחת לשבועיים).
  • מכתב הערכה אישי/טקסט חופשי בתעודה: מכתב אישי לתלמיד בו מתבצעת כתיבה חופשית של המחנכת לתלמיד, באופן המאיר את חוזקותיו, מתייחס לאתגרים ולהצלחות ונותן הכוונה להמשך".

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן