המחנכ.ת
כמתכלל.ת

ניהול עצמי, שימור עצמי
ומניעת שחיקה

המחנכ.ת כמתכלל.ת הטיפול והחינוך לילד

מחנכות ומחנכי הכיתה נושאים באחריות לתכלול הוליסטי של כלל הטיפול בתלמידים ודאגה לרווחתם בבית הספר, בתחומים השונים: לימודי, רגשי וחברתי.

המחנכת והמחנך הם הדמות אשר מכירה את הילד וצרכיו לעומק, ומנווטת את התהליך החינוכי והטיפולי לאור צרכים אלה.

המחנכת היא הדמות המקשרת בין התלמיד, בית הספר והבית, ומשפיעה יותר מכל גורם אחר על האופן בו התלמידים תופסים וחווים את ביה"ס.  

"התפקיד שלי זה לראות את הילד כאדם לפני שאני רואה תלמיד. חושבת שתפקיד החינוך הוא שליחות ולכן אני נמצאת שם"

"תפקיד המחנכת הוא להכיר ולדאוג להתפתחות האישית, החברתית, הרגשית והפדגוגית של כל ילד וילדה בכיתה, תוך בניית קשר אישי ושמירת קשר עם הוריהם וכל הגורמים המלווים אותם"

"עבודת המחנכת כוללת תפיסה הרואה את התלמידה והתלמיד כמכלול. בעבודה זו, הכוללת חקר מתמיד ומתמשך על התלמידות והתלמידים, על המורה להבין לעומק מיהו התלמיד.ה העומד.ת מולה, להציב (יחד ולחוד מהתלמידים.ות) מטרות ויעדים אישיים, ולחתור למימושם בכל הזדמנות ובדרכים יצירתיות. על המחנכת להיות בקשר מתמיד עם צוות המורות והמורים בכיתה, לפתוח לנהל ערוץ תקשורת אמין ופתוח עם ההורים ולהיות תמיד פתוחה לרעיונות חדשים ולשינויים. על המחנכת להוות סלע מוצק, איתן ויציב למול התלמידים ולשמור על קשר אישי רציף איתם. זה כמו ה"קייס מנג'ר" של הילד בבית הספר. צריכה לכלול את כל העניינים"

"חינוך הכיתה בעיני הוא תפקיד מהותי, הוא הדבר. מהמקום של לעטוף את הילדים להכיר אותם על בוריים ולראות איך דרך ההיכרות איתם אני יכולה לסלול את הדרכים לכל אחד ואחת ומה שהם צריכים כדי להיות הם בגרסה הכי טובה שלהם"

" התפקיד הכי חשוב בבית הספר מפני שהוא שגורם לנו לראות את הילד מכל המישורים. המחנך צריך להבין את התלמיד, להכיל את התלמיד, לעצב את התנהגותו, לבנות לו תוכניות מתאימות, לקשר אותו לכל המורים ולהיות מתווך. הילד הוא המטרה ולכן האחריות על נמצאת על כתפי המחנך שמבין את כל המכלול ועושה הכל כדי להביא להצלחתו של התלמיד".

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן