חדשות ועדכונים

פתיחת תכנית "ראשית – קהילות מחנכות" במחוז תל אביב (15.11.22)

ד"ר רועי בן מנחם, מנהל תכנית "ראשית – קהילות מחנכות" מברך לרגל פתיחת קהילת מחנכות בחינוך היסודי במחוז תל אביב ב-16.11.22.
🔶 "האיש המוזר הרבה לשאול שאלות, שנראה שאבד עליהן הכלח: מה נאה ולא נאה? מה מן הצדק ומן העוול? מה יפה ומה מכוער? מה מותר ומה אסור? איך אדם יחיה את חייו? רוב הבריות לגלגו או הגיבו ברוגז. מי הוא שישאל שאלות? אדם יודע את שהוא עושה. ואם הוא נוהג ככל העולם, סימן שנוהג כראוי. בקרב אחדים מן הצעירים עוררו שאלות סוקרטס אי שקט. משהו, הרגישו, חסר בחייהם, אולי בכלל העיקר. כשהתחברו עם סוקרטס לא למדו ממנו ידע מעשי, כמו מן הסופיסטים, אך הקשר עמו, המגע עם הרהוריו, עיוניו, אורח חייו חוללו תמורה בהוויתם" (סימון, 1985).
לפני יומיים התקיים מפגש פתיחה חגיגי של ראשית קהילות מחנכות בחינוך היסודי במחוז תל אביב.
17 מחנכות שנבחרו בקפידה על ידי הנהלת המחוז לקחת חלק בתכנית "ראשית".
🔶 מחנכות הכיתה, בניגוד לסוקרטס נדרשות להעניק לתלמידים שלהן ידע מעשי וגם מענה רגשי. נדרשות לכוון, להוביל, להיות כתובת, לתת מענה לא רק לתלמידים אלא גם להורים, למורים המקצועיים ולשותפים הרבים לעשיה החינוכית.
🔶 מחנכות קהילת מחוז תל אביב יצאו השבוע למסע שבו הן יפגשו קודם כל את עצמן ואת חברותיהן במעגל – וביחד יחפשו מענים פרקטיים לצרכים ולאתגרים של מחנכות הכיתה במחוז.
בסבב הפתיחה בו נכחתי הן התבקשו לציין מה הן עושות אחרת בתפקידן והן השיבו שהן מביאות לתפקיד שלווה, התמדה, למידה וחינוך מסיטואציות וסיפורים ולא רק מספרים. זמינות ואהבה גדולה לאנשים וילדים שלהן בכיתה!
מנחת התכנית היא נטלי דודו רוקח ואנחנו מאחלים לה הצלחה ענקית!
🔶 מעורבות וחיבור הנהלת המחוז מורגשת והיא בפרטים הקטנים – החל מחיה שיטאי מנהלת המחוז ועד רונית זכאי מפקחת המחוז, שירלי עצמון מפקחת פיתוח מקצועי ותמי דרור מתאמת החינוך היסודי.
תכנית ראשית הוקמה על ידי משרד החינוך – אגף לחינוך יסודי, אגף פיתוח מקצועי, מכון מופ"ת וקרן משפחת ליאון. ממשיכים לחולל שינוי!
שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן