פרסומים ועדכונים

ביקור צוות אתחלתא במכללת אפרתה ובחממת המחנכות בירושלים (21.2.24)

מה הופך דיאלוג עם תלמיד/ה למורכב?
היכן עובר הגבול כאשר אני משקפת התנהגות לתלמידיי?
האם אני מודעת לתפיסות האישיות איתן אני נכנסת לכיתה?

בשאלות נבחרות אלה פגשנו במהלך ביקור צוות אתחלתא במכללת אפרתה בית הספר לחינוך ולהוראה ובחממת המחנכות בירושלים. במפגש עם הצוות המרגש של מכללת אמונה-אפרתה שוחחנו על הדרך שעוברות מחנכות כיתה כבר בשלב ההכשרה ועל השקעתן הרבה בהכנת המחנכות ל”שטח”. התוודענו לחדרי הלמידה במכללה – חדר “שפה יפה” בו ניתן לחקור על שיטות למידה מגוונות וליצור חומרי עזר לעבודה בכיתה, וחדרי “נעשה ונלמד” אשר נבנו בשיתוף פעולה של צוות המכללה ומופעלים על ידי הסטודנטיות.

בהמשך, פגשנו את מנהלת פסג”ה ירושלים, גב’ חני חיימוב, ואת מחנכות הכיתה החדשות בחממת ירושלים, בהנחייתה של גב’ אפרת אטיאס, במפגש סימולציה שהתקיים בכיתקטיקה – מרכז סימולציה לאנשי חינוך. במפגש שיתפו המחנכות בהצלחות שלהן בשיחות עם תלמידים -– קשר אישי שנוצר בשיעורי פרטני, מחמאות קטנות שעושות שינוי גדול, מחברת “עצבים” ועוד. בהמשך, התקיימה סימולציה שעסקה בשיחה מורכבת עם תלמידה, ובעקבותיה התקיים דיון מעמיק ומרתק על מורכבות הקשר האישי עם התלמידים וההורים והדרך לנווט באותה מורכבות, תוך שמירה על עצמי.

זו השנה השלישית שיחידת הכניסה להוראה במכללת אמונה אפרתה, בראשותה של ד”ר ורד אלימלך, שותפה באתחלתא ומפעילה חממות למחנכות כיתה בראשית דרכן.

שיתוף:

אוהבים מה שאתם רואים?

רוצים לקבל עוד דברים טובים במייל?

הירשמו ונדאג שתישארו מעודכנים!
דילוג לתוכן